Sivá planéta

Veruška Bobeková

6,90 

Sivá planéta je jednou z tých rozprávok, ktorá za mnou prišla sama. Veru tak, prišla. Lebo s rozprávkami je to ako s duchmi. Niekedy ich vidíte, inokedy iba počujete a občas si ich jednoducho iba vymyslíte. Ja som ducha ešte nevidela, ale zato rozprávku vidím temer všade. No nie každá je špeciálna. Myslím taká, ktorú si chcem uchmatnúť a ponechať. Ibaže Sivá planéta taká bola. Páčila sa mi na prvé počutie. I preto, keď sa predo mnou zjavila, nelenila som, chytila som ju za pačesy a viac nikam nepustila. Skrývala v sebe totižto príbeh malej Vavy, dievčatka, ktoré rodičia opustili. V snahe darovať mu lepšiu budúcnosť, ho nechali pred obchodom lakomého Komudusa. Ten mu naveľa daroval nikým nechcenú sivú planétu, ktorá sa ho ako vlastná matka ujala a po svojom ho vychovala.

Sivá planéta je veršovaný príbeh o sile priateľstva, ktorá premôže i chladné sivé srdcia. No hovorí aj o lakomstve a osamelosti, ktoré ešte nikdy nikoho šťastným neurobili. Ani bohatého Komudusa…

Autor: Veruška Bobeková
Počet strán: 84
Rok vydania: 2021
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
Rozmer: 175 x 175 mm

Ďalšie verzie tohto titulu:

VIANOCE / 6 detí

6 detí

Tajomná rozprávka, ktorá zabaví každého a to od malého až po veľkého. Ukrýva v sebe naivitu, hlúposť a odvahu, a to všetko pomiešané a zabalené v troške napätia. Veľakrát si nechtiac a zaslepene kráčame za svojím a hľadáme šťastie. A ono to šťastie máme často rovno pod nosom.
6,90 
Kúpiť
VIANOCE / Maruška

Maruška

Rozprávkový veršovaný príbeh podobný tým, aké nám kedysi zvykli čítať naše staré mamy. Nosnou myšlienkou rozprávky je chuť pomáhať a činiť dobro. Avšak, kde je dobro, tam je zvyčajne aj zlo...
6,23 
Kúpiť
VIANOCE / Ripka

Ripka

Veršovaná rozprávka Ripka učí deti, ale aj dospelých, aby sa mali radi takí, akí sú. Dnešný svet sa často javí na oko dokonalý. Je veľmi ľahké stratiť sa v ňom, pozrieť sa na seba do zrkadla a myslieť si, že do toho sveta nepatríme.  
6,90 
Kúpiť
VIANOCE / Muška

Muška

Rozprávková kniha Muška je Veruškinou neveršovanou prvotinou. Rozprávka o nevšednom, no úprimnom, priateľstve medzi Izidorou a Muškou pripomína, aké dôležité je vidieť veci nielen ako obyčajné predmety, ale ako za nimi hľadať vždy príbehy.
22,00 
Kúpiť
★ ★ ★ ★ ★
Sivá planéta ma dojala hneď na začiatku, keď rodičia opustili svoje dieťa. Príbeh však končí šťastne a knihu určite odporúčam aj dospelákom. Veľa nás toho vie naučiť :)
Janka