Sivá planéta

Veruška Bobeková

11,11 

Sivá planéta je jednou z tých rozprávok, ktorá za mnou prišla sama. Veru tak, prišla. Lebo s rozprávkami je to ako s duchmi. Niekedy ich vidíte, inokedy iba počujete a občas si ich jednoducho iba vymyslíte. Ja som ducha ešte nevidela, ale zato rozprávku vidím temer všade. No nie každá je špeciálna. Myslím taká, ktorú si chcem uchmatnúť a ponechať. Ibaže Sivá planéta taká bola. Páčila sa mi na prvé počutie. I preto, keď sa predo mnou zjavila, nelenila som, chytila som ju za pačesy a viac nikam nepustila. Skrývala v sebe totižto príbeh malej Vavy, dievčatka, ktoré rodičia opustili. V snahe darovať mu lepšiu budúcnosť, ho nechali pred obchodom lakomého Komudusa. Ten mu naveľa daroval nikým nechcenú sivú planétu, ktorá sa ho ako vlastná matka ujala a po svojom ho vychovala.

Sivá planéta je veršovaný príbeh o sile priateľstva, ktorá premôže i chladné sivé srdcia. No hovorí aj o lakomstve a osamelosti, ktoré ešte nikdy nikoho šťastným neurobili. Ani bohatého Komudusa…

Autor: Veruška Bobeková
Počet strán: 84
Rok vydania: 2021
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
Rozmer: 175 x 175 mm

Ďalšie verzie tohto titulu:

Rozprávkový svet Verušky Bobekovej / Muška + Sivá planéta

Muška + Sivá planéta

27,00 
Kúpiť
Rozprávkový svet Verušky Bobekovej / Kompletný rozprávkový svet + pexeso

Kompletný rozprávkový svet + pexeso

Kompletný rozprávkový svet Verušky Bobekovej (5 kníh) + pexeso ako DARČEK :)
69,00 
Kúpiť
Veruška Bobeková / Kompletný rozprávkový svet

Kompletný rozprávkový svet

Získajte Rozprávkový svet troch kníh Verušky Bobekovej a ušetrite :)
39,00 
Kúpiť
★ ★ ★ ★ ★
Sivá planéta ma dojala hneď na začiatku, keď rodičia opustili svoje dieťa. Príbeh však končí šťastne a knihu určite odporúčam aj dospelákom. Veľa nás toho vie naučiť :)
Janka