Muška

Veruška Bobeková

22,00 

Všetko to jedného dňa začala úplne obyčajná ovocná muška, ktorá za mnou deň čo deň chodila a mne napadlo, že to by muselo byť skvelé mať takú mušku ako domáce zvieratko! A keďže čosi také nie je možné, nuž som si to aspoň predstavila. Aby muške v mojej predstave nebolo smutno, vymyslela som jej priateľku – pehavú Izidoru. No to už bola rozprávka za dverami. Škoda len, že tam dlho zostala. Lebo hádam aj zopár mesiacov prešlo, kým sa mi rozhodla ukázať.

Avšak oplatilo sa čakať. Rozprávka o Muške mi totižto pripomína, aké dôležité je vidieť veci nielen ako obyčajné predmety, ale aj ako príbehy, ktoré sa za nimi schovávajú. V súčasnosti na tieto veci zabúdame. Rovnako ako zabúdame na rozprávky. Izidore ich nikdy nikto nečítal, a predsa si k nim našla cestu. Ba i verí, že sú pre nás veľmi dôležité. Lebo len ak si ich v sebe nosíme, môžu sa nám diať veci zázračné…

Autor: Veruška Bobeková
Počet strán: 98
Rok vydania: 2021
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
Rozmer: 215 x 215 mm

Ďalšie verzie tohto titulu:

★ ★ ★ ★ ★
Napínavé :) Dcéra má mušku pod vankúšom a čítame ju dookola už hádam aj tretí raz.
Sisa
★ ★ ★ ★ ★
Veruškina "prvá veľká rozprávka" sa naozaj vydarila. Autorka je čarovná bytosť a ja sa cítim ako v tej rozprávke, keď mám jej knihu v rukách.
Simona