Ripka

Veruška Bobeková

6,90 

Dnešný svet sa často javí na oko dokonalý – sociálne siete, časopisy, médiá ponúkajú denno denne tisícky fotiek šťastných a krásnych ľudí. Je veľmi ľahké stratiť sa v tom, pozrieť sa na seba do zrkadla a myslieť si, že do toho sveta nepatríme.

Ibaže my patríme! A je dôležité, aby deti, ktoré sa čo i len trochu líšia od ostatných vedeli, že do tohto sveta patria tiež. Každý má právo byť šťastný. Nehovoriac o tom, že to najväčšie šťastie vychádza z nás samých. Mojím tajným želaním je, aby sa každý z nás, či už dieťa alebo dospelý, vedel po prečítaní tejto rozprávky pozrieť s úsmevom do zrkadla a mal sa rád taký, aký je.
K plusu tejto rozprávky patrí i to, že v nej mnohí vidia pomôcku ako dieťaťu citlivo vysvetliť tak ťažkú tému, akou je strata milovaného človeka. Rozprávka vo svojich rýmoch prechádza touto bolestivou témou a učí tak deti lepšie chápať čo to znamená, ak z nášho života naveky odíde ktosi blízky.

Dej: Rozprávka o Ripke je nahliadnutím do denníčka mladého dievčaťa, ktoré sa narodí s rybími ústami. I preto jej rodičia dajú meno Ripka. Je nemá a v očiach jej rodičov veľmi zraniteľná pred svetom. Nuž ju vychováva babička, od ktorej sa Ripka mnohému naučí. Avšak jedného dňa starká umrie a Ripka je náhle odkázaná sama na seba. Cez bolesť a prázdnotu, ktorá v nej po starkinom odchode ostane a za pomoci čarovného klbka, ktoré po nej zdedí, Ripka na vlastnej koži spoznáva, čo je pre ňu v živote naozaj podstatné a dôležité.

Autor: Veruška Bobeková
Počet strán: 64
Rok vydania: 2020
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
Rozmer: 175 x 175 mm

Ďalšie verzie tohto titulu:

Rozprávkový svet Verušky Bobekovej / Kompletný rozprávkový svet + pexeso

Kompletný rozprávkový svet + pexeso

Kompletný rozprávkový svet Verušky Bobekovej (5 kníh) + pexeso ako DARČEK :)
70,60 
Kúpiť
★ ★ ★ ★ ★
Príbeh o Ripke, dievčatku s rybími ústami na dojal. Inakosť vie veľmi poškodiť nášmu ja, hlavne tomu detskému. Knihu odporúčam každej mamine povinne.
Táňa
★ ★ ★ ★ ★
Neskutočne nádherne a s citom napísaná detská knižka, ktorá pohladí aj srdce dospelého človeka. Kúpila som ju pre 6 ročnú neter, no sama som ju prečítala pri káve. Veľmi pekne opisuje odlišnosť a uzatváranie sa pred svetom, no zároveň jednoduchým veršovaným štýlom ponúka chápanie rešpektu k druhým bytostiam a váženie si úprimného priateľstva. Určite poteší každú detskú dušu.
Alena
★ ★ ★ ★ ★
Autorku som sledovala od zrodu knižky cez internet a veľmi ma zaujala svojim promo videom. Na Vianoce som sa rozhodla knižku kúpiť deťom pod stromček 4r.,2r. a 1.r. Všetky deti túto knižku milujú a ja najviac. Určite kúpim všetky knižky od Verušky.
Karin
★ ★ ★ ★ ★
Krasna, velmi poucna, dejom pohlcujuca cloveka. Odporuam pre kazdeho :) Ilustracie su dych vyrazajuce.
Paula