6 detí

Veruška Bobeková

6,90 

Tajomná rozprávka, ktorá zabaví každého a to od malého po veľkého, od mladého až po starého. Ukrýva v sebe naivitu, hlúposť a odvahu, a to všetko pomiešané a zabalené v troške napätia.
Veľakrát si nechtiac a zaslepene kráčame za svojím a hľadáme šťastie. A ono to šťastie nám občas hľadať vôbec netreba, len keby sme sa lepšie pozreli okolo seba. Častokrát nám bežné a každodenné veci neprídu dôležité. Ale to len dovtedy, dokedy o tie všednosti neprídeme. Dúfam, že aj vďaka tejto rozprávke sa deti, a vlastne aj my dospelí, naučíme tešiť sa z každodenných maličkostí.

Dej: Hlavnými hrdinami tejto rozprávky je šestica detí, ktorá žije opustená v starom dome. Ani jedno z detí si nepamätá svoju minulosť – kto s nimi kedy v tom dome žil, ba ani len kde sú ich rodičia. Spokojne sa spolu hrajú a to až do dňa, kedy cez okno uvidia prichádzať do ich domu čudnú návštevu – mladé dievča s drobným starcom na jej chrbte. Jeho biela brada vo vetre plápolá a v deťoch vyvoláva nejasné spomienky. Na strane druhej je táto rozprávka tiež príbehom mladého dievčaťa, ktoré na lúke stretne únavou zmoreného starca a ponúkne sa, že mu pomôže. To však ešte netuší starcove úmysly a ako sa jej za pomoc odmení…

Autor: Veruška Bobeková
Počet strán: 64
Rok vydania: 2020
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
Rozmer: 175 x 175 mm

Ďalšie verzie tohto titulu:

Rozprávkový svet Verušky Bobekovej / Kompletný rozprávkový svet + pexeso

Kompletný rozprávkový svet + pexeso

Kompletný rozprávkový svet Verušky Bobekovej (5 kníh) + pexeso ako DARČEK :)
70,60 
Kúpiť
★ ★ ★ ★ ★
Bála som sa, že bude kniha pre moje deti veľmi strašidelná. Zbytočne! Patrí medzi ich najobľúbenejšie!!!! :)
Katarína
★ ★ ★ ★ ★
Nie je to taka ta klasicka rozpravka, ake vsetci pozname. Je ina a musim vam povedat, ze je to dobre. Az raz budem mat deti, chcem im citat prave taketo rozpravky, ako pise Veruska.
Veronika
★ ★ ★ ★ ★
Pri tejto rozprávke som sa takmer rozplakala. Pochopila som, že aj tá nadlhšie trvajúca rodinná kliatba sa dá zlomiť len úprimnou láskou. Láskou, ktorá nič nepýta, od srdca dáva a bezpodmienečne miluje, nepochybuje.. Myslím, že autorka musí byť anjel na zemi. Želám si, aby sme všetci vedeli ľúbiť ako postavy z jej rozprávok.
Fiona