Super Slováci set

29,78 

Dvojjazyčný set Super Slováci/Super Slovaks prináša prostredníctvom ilustrovanej knihy, pracovného zošita a hracích kariet vzdelávanie zábavnou formou.

Knižný projekt predstavuje 50 krátkych príbehov o osobnostiach, ktoré formovali Slovensko od čias Svätopluka až po súčasnú prezidentku Zuzanu Čaputovú. Kniha aj pracovný zošit sú dvojjazyčné (slovensko-anglicky) a pestro ilustrované. Projekt Super Slováci / Super Slovaks inšpiruje, vzdeláva a pripomína, na čo môžeme byť všetci právom hrdí. Zároveň však necháva priestor na otázky a kritické myslenie, pretože je len na nás, koho si zvolíme za svoje skutočné vzory.

História Slovenska je posiata príbehmi inšpiratívnych „Super Slovákov“. Ten najstarší siaha tisíc rokov do minulosti, do čias Veľkej Moravy, prvého slovanského štátu na svete, a do obdobia vlády múdreho kráľa Svätopluka. V knihe nájdete aj Slovákov, ktorí žijú v súčasnosti. Jednou takou hrdinkou je aj Zuzana Čaputová, ochrankyňa životného prostredia, z ktorej sa stala prvá prezidentka v dejinách Slovenska. Vďaka knihe Super Slováci spoznáte aj tvorivých Slovákov, vedcov a vedkyne, športovcov, herečky, hudobníkov, architektov alebo podnikateľov. Každý pozná legendu o Jánošíkovi, ale viete, ktorý Super Slovák zmenil chod druhej svetovej vojny? Alebo ktorý Super Slovák postavil prvý mrakodrap v Ázii? Viete, že jedna zo Super Sloveniek, o ktorých je v knihe reč, zmenila svet tým, že objavila kométu? A to vonkoncom nebola jediná Super Slovenka, ktorú zaujal vesmír.

Naše deti sa môžu stať kýmkoľvek budú chcieť. Pomôžu im v tom inšpiratívne vzory, ľudia z mäsa a kostí. Hrdinovia, o ktorých sa píše v tejto knihe si nevybrali dobu ani podmienky, do ktorých sa narodili. Niektorí sa museli popasovať s vojnou, iní zas s dravou svetovou konkurenciou. Každý z nich však s odvahou prekonával prekážky, ktoré im prišli do cesty. Práve preto sme napísali túto knihu. Chceme deťom ukázať, že po životné vzory nemusia chodiť ďaleko. A vám dospelým zas pripomenúť, že aj keď prežívame ťažšie chvíle, stále máme byť na čo hrdí.

Autor: Global Slovakia (Zuzana Palovic, Gabriela Beregházyová, David Keys)
Počet strán: 270
Rok vydania: 2021
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
Rozmer: 235 x 155 m

Hracie karty na štýl Čierny Peter

Pracovný zošit na zopakovanie informácií z knihy

Ďalšie verzie tohto titulu:

Bude sa Vám páčiť: