Slovensko Noir

Prešporské divadlo

19,00 

Tomáš Maštalír vo vašej obývačke, Dušan Jamrich vo vašom aute. Robo Roth na vašej chate, Táňa Pauhofová s vami pri rannom behu. Divadelné predstavenie u vás doma.
​Slovensko NOIR je multižánrové dielo, ktoré spojilo 17 popredných slovenských autorov, 17 hercov, režisérov, muzikantov a talentovanú akademickú maliarku. Spoločne prinášajú výpoveď o nás a o Slovensku v aktuálnych časoch.

„Nie je to taký ten klasický „Noir”, pod ktorým si ľudia predstavia 20-te roky a detektívov v klobúkoch. Slovo “noir” znamená, že tie naše príbehy budú skôr ladené pochmúrnejšie, aj keď stále môžu byť humorné. “ hovorí František.

„V podstate to odráža aj to aká je situácia na Slovensku. Posledné roky nie sú bohvieako pozitívne a hlavne, akoby sa z ľudí vytrácala ľudskosť. Leopold Lahola povedal krásnu vetu: „Nazdávam sa, že ľudskosť treba obnovovať.“ A to je strašne dôležité. Všetko sa teraz nejak búra, rúca, niečo sa s nami deje, až sme zabudli, že sme ľudia. V podstate sa už len náhlime za tým, aby sme zarobili peniaze, aby sme sa najedli, aby sme sa obliekli a týmto spôsobom ničíme všetko. Ničíme aj umenie, ničíme krásno, pretože sa na to prestávame sústrediť a máme pocit, že to k životu nepotrebujeme. Ale pravda je úplne inde. Keď zlikvidujeme kultúru, keď budeme mať dosť peňazí, aby sme si potom mohli niekde užiť, tak už si nebudeme mať čo užiť. Umelci prestanú byť umelcami.“

Alebo ako Robo Roth počas nakrúcania Slovensko NOIR spomenul: „Som veľmi rád, že projekt Slovensko Noir vzniká napriek tomu, že to druhé slovo je možno trošku zavádzajúce a môže evokovať nejakú temnotu alebo nejaké tmavé veci. Ale, koniec koncov, tie tmavé veci a tá temnota sa nachádza v každom človeku a je to výpoveď o nás.“

Autor: kolektív autorov
Počet strán: 346
Rok vydania: 2020
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
Rozmer: 240 x 170 mm

Ďalšie verzie tohto titulu:

Slovensko NOIR / Darčekový set

Darčekový set

Umelecký zážitok v darčekovej krabici obsahuje knihu s poviedkami od slovenských autorov a autoriek, audioknihu a hudobné CD a zberateľskú magnetku. Celá edícia je doprevádzaná ilustráciami akademickej maliarky Kataríny Vavrovej.
44,00 
Kúpiť
Slovensko NOIR / CD audiokniha

CD audiokniha

Viac ako 20 hodín kvalitných príbehov nahovorených najznámejšími hlasmi slovenskej umeleckej scény. Zážitok z hovoreného slova je umocnený hudbou skomponovanou na mieru. Ide o vôbec prvú stereo audioknihu na Slovensku.
19,00 
Kúpiť
Slovensko NOIR / Digitálna audiokniha

Digitálna audiokniha

Nemáte si CD kde prehrať? Stiahnite si mp3! Unikátny hudobný album a viac ako 20 hodín kvalitných príbehov, ktoré nahovorilo 17 najlepších hlasov slovenskej umelecke scény. Ide o vôbec prvú stereo audioknihu na Slovensku.
15,90 
Kúpiť
Slovensko NOIR / Digitálny balíček

Digitálny balíček

Digitálny balíček pre všetkcýh screen friendly ľudí :)
24,90 
Kúpiť
Slovensko NOIR / E-book

E-book

Digitálnu verziu zborníka poviedok Slovensko Noir stiahnete do čítačky v podobe e-knihy a zoberiete všade so sebou. Ideálny darček pre tých, ktorí sú neustále na cestách, no nechcú sa vzdať kvalitného literárneho zážitku. 
15,50 
Kúpiť
★ ★ ★ ★ ★
Knihu som dostala ako darček a dlho som jej čítanie odkladala. Keď som sa však ku nej konečne dostala, veľmi milo ma prekvapila. Je to zmes kvalitných slovenských autorov, pre každého niečo.
Jana Dominika
★ ★ ★ ★ ★
Páči sa mi koncept, ktorý autori sformovali, vizuálna stránka knihy a audiokniha. Audiokniha je fakt skvelá, tí herci a ich prevedenie poviedok sú fakt skvelé na dlhé zimné večery. Ja určite odporúčam :)
Tomáš

Bude sa Vám páčiť: