Romány a poviedky

Začítajte sa do výberu titulov od súčasných autorov a autoriek z domácej a zahraničnej spisovateľskej scény.

Knihy Ateliér / 57 km od Taškentu

57 km od Taškentu

Dve novely o expatoch – ľuďoch, ktorí síce žijú mimo svoju domovinu, no majú šancu plánovať, ako bude vyzerať zajtrajší svet.
10,00 
Zobraziť viac
Knihy Ateliér / Buchty švabachom

Buchty švabachom

Mozaikovitý román o mladých ľuďoch, ktorí odchádzajú do cudziny s vidinou vyššieho zárobku, lepších možností sebarealizácie a predovšetkým s túžbou po intenzívnejšom živote. Kniha získala viacero ocenení a vychádza v druhom vydaní.
12,00 
Zobraziť viac
Knihy Ateliér / Marketér

Marketér

Ocitnete sa v 90. rokoch 20. storočia po páde ZSSR, kde sa do popredia dostávajú príbehy obyčajných, odrazu slobodných, ľudí, ktorí hľadajú zmysel života, pijú, zabávajú sa, trpia, skúšajú, prosto žijú svoje ničím nerušené a napriek tomu jedinečné životy.
9,99 
Zobraziť viac
Knihy Ateliér / Narodený v modrú stredu

Narodený v modrú stredu

Autobiografický román Narodený v modrú stredu o živote mladého autistického génia vyšiel už v osemnástich jazykoch a stal sa svetovým bestsellerom.
13,90 
Zobraziť viac
Knihy Ateliér / Reflux – Niekto cudzí je v dome

Reflux – Niekto cudzí je v dome

Reflux je o návrate študentky africkej literatúry do malého slovenského mesta, kde sa stretáva s rodinou a priateľmi z detstva – s bratom, ktorý robí manažéra v automobilke, so sestrou na materskej, s indicky vyzerajúcim stavbárom Milanom, s obľúbeným spolužiakom Erikom, ktorý má na hlave vytetovanú nacistickú orlicu, s mamou, ktorá si myslí, že západné školy štvú študentov proti vlastným rodinám a s babkou, ktorá prežila odvlečenie do lágra v Rusku, ale už si na veľa nespomína. Niekto cudzí je v dome.
12,00 
Zobraziť viac
Knihy Ateliér / Táto izba sa nedá zjesť

Táto izba sa nedá zjesť

Ona má dvanásť, on päťdesiat. Vzťahový kolotoč, z ktorého sa tak celkom nedá vystúpiť... Debutová novela dvojnásobnej finalistky súťaže Poviedka.
10,00 
Zobraziť viac
Slovensko Komické / Kniha

Kniha

Viac ako 450 strán, 30 poviedok, ktoré nikde inde nenájdete a dva bonusy od slovenských a českých autorov. Zborník poviedok v luxusnom prevedení v plnofarebnej tlači na prémiovom papieri poteší aj náročného čitateľa.
27,00 
Zobraziť viac
Slovensko NOIR / Kniha

Kniha

Slovensko NOIR je vyše 300 stranová kniha, ktorá spojila 17 popredných slovenských autorov, autoriek a akademickú maliarku Katarínu Vavrovú. Spoločne prinášajú výpoveď o nás a o Slovensku v aktuálnych časoch. Ideálny darček pre náročného čitateľa.
19,00 
Zobraziť viac
Iná láska / Kniha

Kniha

Oslávte lásku vo všetkých jej podobách so zbierkou moderných slovenských poviedok INÁ LÁSKA vo výbere Kolomana Kertésza Bagalu. 15 príbehov, 15 autorov a 16 hercov. Príbehy, ktoré vás pošteklia, ale aj rozčertia.
25,00 
Zobraziť viac