NE/UDRŽATEĽNÍ

Vďaka tejto krásnej knihe zistíte, že žiť udržateľne nie je vôbec taká veda. 60 praktických tipov sprevádzaných nádhernými ilustráciami vám poradí, ako môžete jemne zmeniť svoje každodenné rituály a tak pomôcť zachrániť planétu.

NEUDRŽATEĽNÍ / Kniha

Kniha

Vďaka tejto krásnej knihe zistíte, že žiť udržateľne nie je vôbec taká veda. 60 praktických tipov sprevádzaných nádhernými ilustráciami vám poradí ako môžete jemne zmeniť svoje každodenné rituály a pomôcť tak zachraniť planétu.
17,00 
Zobraziť viac

Recenzie

Ak mi radosť urobiť chceš, kúp mi knihu! Veruže to bola radosť veľká, keď som si pod stromčekom našla rýdzo slovenskú knižku s nádherným dizajnom. :) Kniha obsahuje 60 tipov, ako jemne zmeniť svoje každodenné rituály tak, aby sme žili udržateľným spôsobom, pomohli tak zvrátiť klimatickú krízu a zachrániť našu planétu. Jednotlivé ilustrácie je možné premeniť na pohyblivé animácie pomocou bezplatnej mobilnej aplikácie (ešte som to neskúšala, ale rozhodne vyskúšam). Krásny projekt s krásnou myšlienkou! :)
IVANA
Jasne a veľmi pekne spracované jednoduché a účinné tipy ako na udržateľnejší život. Kniha ulahodí aj obsahom, ale aj len krásne ilustrácie pri prelistovaní.
PETRA
Kniha je super,enviromentálny sprievodca, ktorý Vám poradí ako sa správať k našej planéte, doplnená náhernými ilustráciami, ktoré po stiahnuti danej aplikácie naberú iný rozmer.
VIERA

Začala som od seba,
pridajte sa ku mne tiež

Vedeli ste, že pri tekutých mydlách máme tendenciu míňať ich viac? Pri každom umytí použijeme 7-násobne väčšie množstvo ako pri tuhom, či už je to samotným dávkovačom, alebo ide len o náš zlozvyk. Vymeňte si preto doma tekuté mydlá za tuhé klasiky, ako ich poznáme z detstva.

Praktický tip, ktorý vieme pomerne jednoducho vyriešiť, no napriek tomu si túto informáciu len málo z nás zapamätá a napokon ju aj pretaví do bežného života. Žužu sa preto rozhodla každý jeden tip vo svojej knihe vizuálne znázorniť. Krásnymi ilustráciami si hľadá cestu k mladším ročníkom, praktickými tipmi k neustále zaneprázdneným ľuďom, ilustrovaným zoznamom na stenu zas k tým, ktorí často zabúdajú. Kniha NE/UDRŽATEĽNÍ je pre všetkých tých, ktorí chcú pomôcť našej planéte tým, že začnú od seba. Jedným tipom na každý jeden týždeň.

Ako to celé začalo?

​Posledných 6 rokov žila Žužu spolu so svojím priateľom v Austrálii. Práve tam si začala viac uvedomovať vplyv ľudí na životné prostredie. Počas posledného leta zažili austrálske požiare z prvej ruky. Počiatočnú frustráciu, ktorá pramenila z tohto nepríjemného zážitku, pretavila do sérii tipov a ilustrácií. Tie začala postupne uverejňovať na svojom blogu In Hide and Seek. Spomínaný blog si získal tisícky podporovateľov po celom svete a poslúžil aj ako predloha ku knihe NE/UDRŽATEĽNÍ, ktorá teraz prináša všetky tipy v slovenčine.

Nie je to len obyčajná kniha

​Ako by aj mohla. Ilustrácie v knihe sú síce farebné a hravé, no pýtali si ešte čosi naviac. Animácie!

Jednotlivé ilustrácie, ktoré sprevádzajú každý jeden tip v knihe, ale aj tie na samotnej obálke, sa dostanú do pohybu po načítaní aplikácie ARTIVIVE, ktorú si môžete ZADARMO stiahnuť. Samotná knižka je vyrobená z prémiového, no certifikovaného ekologického papiera. Text aj ilustrácie na ňom krásne vyniknú a chránený les pritom ostane celý.

Tipmi prispeli aj slovenskí greenfluenceri

„Žiť udržateľne nie je taká veda.“

Téma udržateľnosti a zodpovednosti voči planéte, ale aj sebe samému, sa čoraz viac spomína aj na Slovensku. Za posledné roky tu vyrástli organizácie, platformy a greenfluenceri, ktorí sa svojimi každodennými aktivitami a biznis modelmi snažia správať k našej planéte šetrnejšie. Svojím správaním zároveň vzbudzujú zaslúžený rešpekt a inšpirujú aj mnohých z vás. Preto by bola škoda nevyužiť ich cenné rady.

Do knihy NE/UDRŽATEĽNÍ prispeli svojimi tipmi aj Natália Pažická, Michal Sabo, Zuzana Dutková a Viktor Vincze.

„Na Zuzkiných ilustráciách sa mi páči ich minimalizmus, hravosť a že odovzdávajú nejakú myšlienku.”
Natália Pažická, zakladateľka iniciatívy #everyindividualmatters

“Dôležité informácie podáva hravou, originálnou a nevídanou formou.”
Michal Sabo, moderátor a greenfluencer

“Chcela by som, aby sa moje texty spojili so Zuzkinými ilustráciami a aby sa zdopovednosť dostala do nášho každodenného života.“
Zuzana Dutková, zakladateľka Platformy udržateľnosti


Ďakujem za podporu knihy NE/UDRŽATEĽNÍ!

Počas crowfundingovej kampane sme cieľovú sumu prekročili dvojnásobne a vyzbieralo sa parádnych 10 788 €.

Sme v tom spoločne. Prispieť k zdravšej planéte môže každý jeden z nás. Aj vďaka tejto knižke zistíte, že praktických tipov, ktoré sú ľahko zrealizovateľné a nezničia ani vašu peňaženku, je minimálne 60. Žiť udržateľne nie je vôbec taká veda. Stačí začať od seba.

Kniha NE/UDRŽATEĽNÍ vám, verím, urobí nielen radosť, ale takisto vám pomôže zmeniť aj vaše zabehnuté každodenné rituály.

Ďakujem 💚
Žužu

Autorka Žužu Gálová

Žužu Gálová
Ilustrátorka, grafička a zároveň niekto, kto sa snaží žiť udržateľne. Počas svojho pôsobenia v Austrálii vytvorila blog s praktickými tipmi, ktoré každý týždeň pomáhajú ľuďom z celého sveta žiť šetrnejšie voči našej planéte. Práve tieto tipy sa stali predlohou ku krásnej ilustrovanej knižke, ktorej snahou je jemne zmeniť naše každodenné rituály tak, aby sme pomohli planéte, ale aj samým sebe.