Knihy pre deti do 8 rokov

Neviete ako sa s deťmi porozprávať o náročných témach? Tieto knihy pre deti do 8 rokov vám pomôžu začať rozhovory, pri ktorých nám dospelým často dochádzajú slová.

Ako pracovať so šikanou v škole? Čo je to inakosť a čo sú to vlastne emócie? Ako vysvetliť deťom stratu blízkej osoby? Môže sa pán zajac zamilovať do pána zajaca? A čo ak som iný/á a deti na mňa ukazujú prstom? Ako sa začleniť do kolektívu?

Počas detstva si formujeme svoju osobnosť. Nevyriešené boľačky z tohto obdobia si neraz prenášame aj do dospelosti. Práve preto sme pre vás vybrali detské knihy, vďaka ktorým sa náročné rozhovory začínajú ľahšie. Vlastne, oni sa vďaka pútavým príbehom a farebným ilustráciám, dostávajú na povrch tak nejak samé. Úlohou rodičov je už len načúvať a nadviazať na prečítané príbehy. Spravte svet detí krajším a darujte im knihy, vďaka ktorým sa vo svete nebudú cítiť samé. 💙

Knihy Ateliér / Kto sú ľudia?

Kto sú ľudia?

E ako emócie, ľ ako ľahostajnosť, i ako inakosť. Ilustrovaná kniha pre deti, ktoré sa chcú učiť abecedu, vypustiť fantáziu do vesmíru, nájsť si vo vzdialenej galaxii kamoša a vysvetliť mu, kto sú ľudia.
22,00 
Zobraziť viac
Knihy Ateliér / Vivaldi

Vivaldi

Kniha o šikane v škole. Tyra je dievča, ktoré sa v škole nemá veľmi dobre. Prestala v škole rozprávať, ale ostatní hovoria o nej. Táto obrázková knižka je pre trochu staršie deti a je o šikane. Helge Torvund poetickým a citlivým spôsobom vykresľuje detské prežívanie bolestivej každodennosti a počiatok toho, ako z tohto trápenia nájsť cestu von.
Knihy Ateliér / Zimná zmrzlináreň

Zimná zmrzlináreň

Kniha o akceptovaní odlišnosti a zapojení sa do kolektívu. V tejto knihe na Vás čaká poriadna porcia priateľstva a porozumenia. A zmrzliny. Hlavne zmrzliny! Po prečítaní tohto krásneho príbehu si uvedomíte, že aj keď niekto nezapadá do priemeru, vie si nájsť vynikajúcich priateľov.
12,90 
Zobraziť viac
Veruška Bobeková / Maruška

Maruška

Rozprávka o nezdravom rozdávaní sa a strate blízkej osoby. Nádherný príbeh, podobný tým, aké nám kedysi zvykli čítať naše staré mamy. Dievča krásne ako obrázok, no narodené pod strašnou kliatbou. Napriek tomu je odhodlaná konať dobro.
13,90 
Zobraziť viac
Veruška Bobeková / Ripka

Ripka

Posolstvom príbehu je prijatie inakosti a začlenenie sa medzi ostatných. Veršovaná rozprávka o Ripke s originálnymi ilustráciami je nahliadnutím do denníčka mladého dievčaťa, ktoré sa narodí s rybími ústami.
13,90 
Zobraziť viac
Rozprávkový svet Verušky Bobekovej / Kompletný rozprávkový svet + pexeso

Kompletný rozprávkový svet + pexeso

Kompletný rozprávkový svet Verušky Bobekovej (5 kníh) + pexeso ako DARČEK :)
35,30 
Zobraziť viac