Jedlo

Netypická kuchárska kniha, z ktorej sála láska k vareniu z každej strany. Popretkávaná spomienkami a príbehmi, ktoré priviedli autorky Kris a Evu zo Žufane k Jedlu. Táto kniha bude zaručene chutit‘ všežravcom, vegánom, bezlepkáčom a dokonca aj tým, ktorí mlieko nemusia.

Jedlo / kniha

kniha

Kuchárska kniha, z ktorej sála láska k vareniu z každej strany. Popretkávaná spomienkami a príbehmi, ktoré priviedli autorky Kris a Evu zo Žufane k Jedlu. Táto kniha bude zaručene chutit‘ všežravcom, vegánom, bezlepkáčom a dokonca aj tým, ktorí mlieko nemusia.  
29,90 
Zobraziť viac
Jedlo / 3x print

3x print

Zeleniny nie je nikdy dosť! Okrem knihy Jedlo sa do kuchyne hodia aj tieto tri, do detailov vyďobané, printy. Ilustrované sú spoluautorkou knihy Jedlo - Evou Takáčovou. Vytlačili sme ich v limitovanom počte 30ks na prémiovom papieri Tintoretto Gesso 300g, na ktorom krásne vyniknú farby a detaily ilustrácií. Najlepšie chutia s knihou Jedlo. Mňam.
30,00 
Zobraziť viac
Jedlo / 3xprint + kniha

3xprint + kniha

Chutná kombinácia pre každého, kto má rád Jedlo - či už na tanieri alebo na stene. Chutný set obsahuje:
 • netradičnú 208 - stranovú kuchárku so 60-timi receptami. Recepty sú rozdelené na jesennú, zimnú a vianočnú kapitolu. Ďalšiu zbierku receptov dopĺňajú jedlá z obdia existencie Žufaňa bistra.
 • 3 printy vo formáte A2 - ide o limitovanú sériu 30-tich kusov vytlačených na prémiovom talianskom papieri s vyššou gramážou pre dokonalé zachytenie farieb a detailov
54,90 
Zobraziť viac
Jedlo / Print cvikla A2

Print cvikla A2

Ak zeleninu milujete a neviete sa na ňu vynadívať, táto do detailov vyďobaná cvikla vás istotne poteší. Printy z kolekcie Jedlo  sú ilustrované spoluautorkou knihy Jedlo, Evou Takáčovou. Vytlačené sú vo formáte A2 na prémiovom papieri Tintoretto Gesso 300g, na ktorom vynikne detailná štruktúra mrkvy, cvikly a hlavne kelu. Mňam! Ide o limitovaný počet 30-tich kusov. Predávame bez rámu.
15,00 
Zobraziť viac
Jedlo / Print mrkva A2

Print mrkva A2

Ak zeleninu milujete a neviete sa na ňu vynadívať, toto do detailov vyďobané trio printov si zamilujete. Printy vo formáte A2 sú ilustrované spoluautorkou knihy Jedlo, Evou Takáčovou. Vytlačené sú na prémiovom papieri Tintoretto Gesso 300g, na ktorom vynikne detailná štruktúra mrkvy, cvikly a hlavne kelu. Mňam! Ide o limitovaný počet 30tich kusov. Predávame bez rámu.      
15,00 
Zobraziť viac
Jedlo / print kel A2

print kel A2

Ak zeleninu milujete a neviete sa na ňu vynadívať, tento do detailov vyďobaný kel vás istotne poteší. Printy z kolekcie Jedlo  sú ilustrované spoluautorkou knihy Jedlo, Evou Takáčovou. Vytlačené sú vo formáte A2 na prémiovom papieri Tintoretto Gesso 300g, na ktorom vynikne detailná štruktúra mrkvy, cvikly a hlavne kelu. Najlepšie chutia s knihou Jedlo. Mňam! Ide o limitovaný počet 30-tich kusov. Predávame bez rámu.
15,00 
Zobraziť viac

Sme Eva a Kristína a najviac zo všetkého nás baví variť, piecť, hostiť ľudí a rozprávať sa

Pokojne aj s plnými ústami. Zistili sme to popri varení v našom bistre Žufaňa. V ňom kŕmime ľudí verejne a sýtime tým aj seba. Vieme sa k tebe priblížiť cez jedlo, rozdávame sa ti. Robí nám radosť robiť ti jedlom radosť.


Posledné mesiace sme vymýšľali recept, ako uvariť knihu

Dospeli sme k záveru, že na toto Jedlo budeme potrebovať:

 • 60 receptov
 • za hrsť príbehov
 • 4 básne
 • 5 hrnčekov krásnych fotografií a ilustrácií
 • jednu misku odvahy
 • 20 dkg lásky
 • a veľký hrniec podpory

Všetky ingrediencie spolu premiešame a dostaneme 203-stranovú knihu, ktorá mapuje našu sedemročnú prácu v gastronómii.

Toto je naše Jedlo 

Nejde o typickú kuchárku. Je to zbierka receptov, ľudí a životných príbehov. Je to kniha o všetkých tých ľuďoch, ktorí nás ovplyvnili v jedle a jedení. Je výsledkom stretnutí a vzťahov. Dozvieš sa v nej čo-to o nás, ale aj o sebe. Zmapovali sme v nej nielen našu sedemročnú cestu v gastronómii, ale aj úplné začiatky, ktoré nás k vareniu priviedli.

 • 208 strán zabalených v hrubých doskách s ilustráciou na štruktúrovanom povrchu. Ilustráciu nakreslila Eva a spoločne sme ochytali obrovské množstvo kuchárok, aby sme pre teba vybrali ten najlepší formát a obálku.
 • formát taký akurát na varenie: 190 x 240 mm
 • 4 kapitoly a 60 receptov, v ktorých nájdeš hrejivé recepty na jeseň, Vianoce a zimu
 • za hrsť sprievodných príbehov o našom jedení a varení, ale aj čo-to z našich životov
 • 4 básne
 • množstvo nádherných fotografií, ktoré dokonalo zachytávajú atmosféru našich jedál
 • ilustrácie, ktoré nájdeš aj v priloženej záložke, aby ste nezabudli, čo ste naposledy varili
 • tašku z plátenej tkaniny s ilustráciou od Evy. Tá odnesie tvoje nové Jedlo, ale aj jedlo z obchodu

 

 

Posledné roky sme sa ti prihovárali z nášho bistra a jedlých akcií. Dnes sme sa vpratali do knihy, ktorá ti určite zachutí.

 

Jedlo v nej tvorí 60 hrejivých receptov pripravených z ingrediencií, ktoré poľahky zoženieš na jeseň, Vianoce a vlastne počas celej zimy. Recepty sme rozdelili podľa kapitol, v ktorých nájdeš jedlá jesenné, vianočné, zimné, ale aj tie z nášho nedávneho bistra zo Žufane. Keď sme knihu dopísali, zistili sme, že väčšina receptov je vhodná aj pre vegánov a bezlepkáčov, či dokonca tých, ktorí mlieko nemusia. Tešíme sa, že sa z nášho Jedla naje naozaj každý.

 

Kto pracoval na knihe a ako použijeme tvoje peniaze?

Od rukopisu je to dlhá cesta. Každý prispel svojou troškou a talentom k tomu, aby si si toto Jedlo mohla, milá osoba, doma vychutnať. Peniaze získané počas predpredaja nám pomôžu zaplatiť produkciu kníh, náklady na reklamu a kreatívu, ktorá ťa priniesla na túto webstránku.

 

Peniaze poputujú aj šikovným ľuďom, ktorí nám vytvorili krásne fotografie a video. Ale aj tým, ktorí text v knihe skontrolovali a grafiku knihy pripravili.

Autorky: Kristína Hertelová a Eva Takáčová

Fotografie: Matej Kmeť  

Ilustrácie: Eva Takáčová

Grafické spracovanie knihy: Lívia Lorinczová

Jazyková korektúra: Hana Kucharovičová

Video: Marcela Sáreníková

Na záver sa s tebou chceme o niečo podeliť 

O krupicovú kašu! Otvárali sme s ňou už naše bistro, pretože krupicovú kašu grisku má rád každý od nula do deväťdesiatich deviatich rokov. Vidíš, jedlo by malo ľudí spájať a nie rozdeľovať. 🙂

Krupicová kaša je len jeden z chutných receptov, ktorý si zamiluješ v našej knihe. Ak bude kampaň úspešná a Jedlo vydáme, kuriér ti knihu doručí domov začiatkom decembra. Môžeš sa ňou teda inšpirovať a navariť svojim najbližším chutné vianočné jedlo alebo im Jedlo zabaliť rovno pod stromček.

Tak nech ti chutí!

Kristína a Eva

Autorka Kris a Eva

Kris a Eva
My dve, Eva a Kristína, spoločne sme Žufaňa. Jedlo mapuje našu sedemročnú prácu v gastronómii. Z lásky k jedlu sme sa rozhodli uvariť naše najväčšie jedlo - knihu. Jedlom rastieme, jedlom vieme objať, jedlom sem-tam strádame a jedlo nás dokonca živí. Prajeme si, nech sa v našom Jedle nájdeš a dobre naješ.