Veršovaný svet Verušky Bobekovej

Veruška Bobeková

44,90 

Štyri veršované rozprávkové knihy s originálnymi ilustráciami priamo od autorky. Jej príbehy deťom aj dospelým prezradia, ako nájsť šťastie, ktoré máme neraz priamo pod nosom. Tiež poradia, ako sa vyrovnať so stratou blízkych a naučia, ako si vážiť inakosť seba a druhých.

Autorka: Veruška Bobeková
Ilustrátorka: Veruška Bobeková
Počet strán: 48 – 84
Rok vydania: 2020-2021
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
Rozmer: 175 x 175 mm
Vydavateľstvo: EZOPO

6 detí
Tajomná rozprávka, ktorá zabaví každého a to od malého po veľkého, od mladého až po starého. Ukrýva v sebe naivitu, hlúposť a odvahu, a to všetko pomiešané a zabalené v troške napätia.
Veľakrát si nechtiac a zaslepene kráčame za svojím a hľadáme šťastie. A ono to šťastie nám občas hľadať vôbec netreba, len keby sme sa lepšie pozreli okolo seba. Častokrát nám bežné a každodenné veci neprídu dôležité. Ale to len dovtedy, dokedy o tie všednosti neprídeme. Dúfam, že aj vďaka tejto rozprávke sa deti, a vlastne aj my dospelí, naučíme tešiť sa z každodenných maličkostí.

Maruška
Jednoduchý príbeh na pohladenie, podobný tým, aké nám kedysi zvykli čítať naše staré mamy. Nosnou myšlienkou rozprávky je chuť pomáhať a činiť dobro. Avšak, kde je dobro, tam je zvyčajne aj zlo a v tejto rozprávke stoja títo velikáni bok po boku. Rozprávka o Maruške sa nesnaží nič prikrášliť, no i napriek tomu je svojim obsah jemná, až krehká. Nemá žiaden zámer, chce len potešiť. Pohladiť. Táto rozprávka je doslova ako ušitá na to, aby sa pri nej schúlilo pod paplónom a potom už len usnulo…

Ripka
Dnešný svet sa často javí na oko dokonalý – sociálne siete, časopisy, médiá ponúkajú denno denne tisícky fotiek šťastných a krásnych ľudí. Je veľmi ľahké stratiť sa v tom, pozrieť sa na seba do zrkadla a myslieť si, že do toho sveta nepatríme.
Ibaže my patríme! A je dôležité, aby deti, ktoré sa čo i len trochu líšia od ostatných vedeli, že do tohto sveta patria tiež. Každý má právo byť šťastný. Nehovoriac o tom, že to najväčšie šťastie vychádza z nás samých. Mojím tajným želaním je, aby sa každý z nás, či už dieťa alebo dospelý, vedel po prečítaní tejto rozprávky pozrieť s úsmevom do zrkadla a mal sa rád taký, aký je.

Sivá planéta
Sivá planéta je veršovaný príbeh o sile priateľstva, ktorá premôže i chladné sivé srdcia. No hovorí aj o lakomstve a osamelosti, ktoré ešte nikdy nikoho šťastným neurobili. Ani bohatého Komudusa…

Ďalšie verzie tohto titulu:

Veruška Bobeková / Ripka

Ripka

Posolstvom príbehu je prijatie inakosti a začlenenie sa medzi ostatných. Veršovaná rozprávka o Ripke s originálnymi ilustráciami je nahliadnutím do denníčka mladého dievčaťa, ktoré sa narodí s rybími ústami.
13,90 
Kúpiť
Veruška Bobeková / Maruška

Maruška

Rozprávka o nezdravom rozdávaní sa a strate blízkej osoby. Nádherný príbeh, podobný tým, aké nám kedysi zvykli čítať naše staré mamy. Dievča krásne ako obrázok, no narodené pod strašnou kliatbou. Napriek tomu je odhodlaná konať dobro.
13,90 
Kúpiť
Veruška Bobeková / 6 detí

6 detí

Veršovaná rozprávka s originálnymi ilustráciami vás pohladí a tak trochu aj postraší. Tajomná rozprávka v sebe ukrýva naivitu, hlúposť a odvahu. Rozprávkarka Veruška Bobeková to všetko pomiešala a obalila troškou napätia.
13,90 
Kúpiť
Rozprávkový svet Verušky Bobekovej / Sivá planéta

Sivá planéta

Sivá planéta je veršovaný príbeh o sile priateľstva, ktorá premôže i chladné sivé srdcia. Hovorí ale aj o lakomstve a osamelosti, ktoré ešte nikdy nikoho šťastným neurobili.
13,90 
Kúpiť
★ ★ ★ ★ ★
Každý večer sa s mojimi deťmi tešíme sa náš rituál - čítanie kníh do Verušky. Neviem, či sa viac teším ja, alebo deti, no bez nich si už naše uspávanie neviem predstaviť.
Simona