Super Slováci / Super Slovaks

Global Slovakia

16,80 

50 krátkych príbehov o osobnostiach, ktoré formovali Slovensko od čias Svätopluka až po súčasnú prezidentku Zuzanu Čaputovú. Kniha je dvojjazyčná a pestro ilustrovaná. Inšpiruje, vzdeláva a pripomína, na čo môžeme byť všetci právom hrdí.

História Slovenska je posiata príbehmi inšpiratívnych „Super Slovákov“. Ten najstarší siaha tisíc rokov do minulosti, do čias Veľkej Moravy, prvého slovanského štátu na svete, a do obdobia vlády múdreho kráľa Svätopluka. V knihe nájdete aj Slovákov, ktorí žijú v súčasnosti. Jednou takou hrdinkou je aj Zuzana Čaputová, ochrankyňa životného prostredia, z ktorej sa stala prvá prezidentka v dejinách Slovenska. Vďaka knihe Super Slováci spoznáte aj tvorivých Slovákov, vedcov a vedkyne, športovcov, herečky, hudobníkov, architektov alebo podnikateľov. Každý pozná legendu o Jánošíkovi, ale viete, ktorý Super Slovák zmenil chod druhej svetovej vojny? Alebo ktorý Super Slovák postavil prvý mrakodrap v Ázii? Viete, že jedna zo Super Sloveniek, o ktorých je v knihe reč, zmenila svet tým, že objavila kométu? A to vonkoncom nebola jediná Super Slovenka, ktorú zaujal vesmír.

Naše deti sa môžu stať kýmkoľvek budú chcieť. Pomôžu im v tom inšpiratívne vzory, ľudia z mäsa a kostí. Hrdinovia, o ktorých sa píše v tejto knihe si nevybrali dobu ani podmienky, do ktorých sa narodili. Niektorí sa museli popasovať s vojnou, iní zas s dravou svetovou konkurenciou. Každý z nich však s odvahou prekonával prekážky, ktoré im prišli do cesty. Práve preto sme napísali túto knihu. Chceme deťom ukázať, že po životné vzory nemusia chodiť ďaleko. A vám dospelým zas pripomenúť, že aj keď prežívame ťažšie chvíle, stále máme byť na čo hrdí.

Autor: Global Slovakia (Zuzana Palovic, Gabriela Beregházyová, David Keys)
Počet strán: 270
Rok vydania: 2021
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
Rozmer: 235 x 155 mm

Ďalšie verzie tohto titulu:

Super Slováci / Pracovný zošit

Pracovný zošit

Pracovný zošit je vhodný ako interaktívna pomôcka ku knihe. Zabaví nielen deti, ale aj rodičov.
12,90 
Kúpiť
Super Slováci / Karty

Karty

Skráťte si chvíle špeciálnou edíciou hry Čierny Peter. Spoznajte osobnosti Slovenska s kartovou hrou Zlatá Petra. Tá hravým spôsobom vzdeláva a nadväzuje na informácie z knihy a pracovného zošita Super Slováci.
10,00 
Kúpiť
Super Slováci / E-book

E-book

E-book do každého vrecka :) E-book for everyone :)
11,00 
Kúpiť
Super Slováci / Digi pack

Digi pack

Digitálny balíček pre novú generáciu čitateľov obsahuje e-book a online pracovný zošit.
15,00 
Kúpiť
★ ★ ★ ★ ★
Knowing who the Slovaks consider heros help to identify with them as a culture. If you have a slovak blood line, and group up outside of Slovakia, and want to get in touch with your roots, this book is 100% recommended!
Sean
★ ★ ★ ★ ★
Great book for anyone interested in the accomplished individuals of this little nation. Very aesthetically pleasing and written in la guys accesible to all readers. 5/5
Parviz
★ ★ ★ ★ ★
This book is a wonderful and exciting rendering of Slovak history. It is narrated through lives of those who have shaped it with their courage, kindness and defiance. As an American who has always been curious about the history of this unique and beautiful country, this book is truly enlightening, and an inspired read!
Timothy

Bude sa Vám páčiť: