Mrzáčik

Andrea Gallen

7,50 

Mrzáčik je príbeh o malom liečiteľovi.

V detskom domove, sa hrdinovia knihy pomaly vyrovnávajú so svojím osudom nechcených. Pokúšajú sa nájsť svoje korene, aby mohli spoznať sami seba, zo všetkých síl hľadajú pevný bod, od ktorého by sa mohli odraziť, nech už je akýkoľvek. Snažia sa uchopiť svoju budúcnosť za niektorý z koncov, ktorý si vytvorili vo svojej fantázii. Medzi nimi vyrastá Mrzáčik. Malý postihnutý chlapec, ktorý na svojej životnej ceste napriek vlastnému postihnutiu, pomáha svojím duchovným nastavením všetkým naokolo. Je obdarovaný iným pohľadom na svet, dokáže vidieť za hranice viditeľného a prijíma svoj osud s pokorou a zvedavosťou.

Na mieste večnej prítomnosti, kde sa nikto nezaoberá priestorom, ani časom, kde nekonečné svetlo nedáva príležitosť tieňu, v dimenzii veľmi vzdialenej každej poznateľnej, v nepredstaviteľnom zlomku akejkoľvek pozemskej časomiery, prebleskla myšlienka. Možno farebná, dúhová, možno len záblesk svetla padajúcej hviezdy, možno jemné chvenie. Stopa po nej zostala veľká. Ako vždy, keď sa zrodí nový zámer.

Autor: Andrea Gallen
Počet strán: 256
Rok vydania: 2020
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
Rozmer: 205 x 135 mm

Ďalšie verzie tohto titulu:

★ ★ ★ ★ ★
Úžasné čítanie, obsahom aj štýlom. Autorka presne vystihla povahu, správanie, premýšľanie a prežívanie detí v ústave.
Janka
★ ★ ★ ★ ★
Zrodil sa učiteľ v neobyčajnom Tele. Jeho život bol skutočnou láskou, ktorú veľakrát hľadáme na nesprávnych miestach - mimo Seba. Jeho otvorené srdce a múdrosť zdolali každý strach. Veľký malý Mrzáčik ma prevádzal jednoduchým, priamym a pravdivým životom v láske. Posolstvo: "Láska hory prenáša!" ma sprevádzalo celou knihou a sprievodcom mi bol Mrzáčik.
Alexandra
★ ★ ★ ★ ★
Mrzáčik je príbeh, ktorý chcete čítať rýchlo a pomaly zároveň. Počas čítania mnou lomcoval smútok a rovnako aj nádej. Možno nie každý zvládne tému, ale ak sa do čítania pustíte, tak si užijete koncert slov! Mrzáčik je kniha, ktorá sa nedá čítať pri lacnom víne, zaslúži si dobrý vintage.
Katarína
★ ★ ★ ★ ★
Mrzáčik sa stal mojím Miláčikom po pár stranách. Skladal som mu poklonu za jeho postoje k životu a hlavne žitiu naplno. Využil svoje dary na maximum a bol "Svetlonošom" všade, kde sa objavil. Neraz som neskrýval slzy. Tak naplnený život, aký nám Mrzáčik predviedol sa zdá až neuveriteľný. A pritom stačí tak "málo", hrať s kartami, aké nám nadelila sudička, najlepšie ako vieme!
Andrej