Láska je láska / 2x kniha a audiokniha

39,90 

Balíček kníh Tá bolesť ťa prejde a Iná láska a audiokniha Iná láska otvárajú tabuizované témy ako rodová identita, duševné zdravie a láska v takej podobe, v akej sa často nepíše.

Tá bolesť ťa prejde je novela uznávanej novinárky Mie Žurekovej. 120 stranová novela je inšpirovaná viacerými skutočnými udalosťami. Otvára na Slovensku tabuizované témy, ktoré súvisia s rodovou identitou a s duševným zdravím. Autorka knihy Mia Žureková je uznávanou novinárkou v oblasti práv žien a queer ľudí. V poslednom roku získala Novinársku cenu za reportáž o predčasne narodených deťoch, ktorý vyšiel v denníku SME, a za sériu o sexuálnom obťažovaní.

Autorka: Mia Žureková
Počet strán: 120
Rok vydania: 2022
Väzba: mäkká
Jazyk: slovenský
Rozmer: 115 mm x 185 mm
Vydavateľstvo: Nomantinels Divadlo

Moderná zbierka poviedok Iná láska prináša 15 uhľov pohľadu, 15 autorských poviedok. Výber sa nemôže začať inak, ako kultovou poviedkou klasika slovenskej literatúry Dušana Mitanu. Poviedka „V električke“ je o sexe na verejnosti. Je označovaná za najznámejšiu a najlepšiu slovenskú poviedku o sexe, ktorá doteraz podnecuje búrlivé diskusie. Tabu prekračujú aj viaceré texty o láske queer, mimomanželskej, či drsnej. Koloman Kertész Bagala vybral do zbierky 15 kvalitných slovenských autorov a autoriek, ktorí sa pozreli na lásku tak trochu inak.

Autor: kolektív autorov
Počet strán: 224
Rok vydania: 2021
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
Rozmer: 200 x 130 mm

Audiokniha Iná láska obsahuje 8 hodín dokonalého aduiozážitku, o ktorý sa postarali známe hlasy slovenských hercov a herečiek:
Milo Kráľ
Táňa Pauhofová
František Kovár
Emília Vášáryová
Juraj Hrčka
Juraj Kemka
Richard Stanke
Peter Sklár
Henrieta Mičkovicová
Alexander Bárta
Juliána Oľhová
Peter Šimun
Barbora Andrešičová
Milan Kňažko
Dušan Jamrich
Viktor Horján

Ďalšie verzie tohto titulu:

Iná láska / Kniha

Kniha

Oslávte lásku vo všetkých jej podobách so zbierkou moderných slovenských poviedok INÁ LÁSKA vo výbere Kolomana Kertésza Bagalu. 15 príbehov, 15 autorov a 16 hercov. Príbehy, ktoré vás pošteklia, ale aj rozčertia.
25,00 
Kúpiť
Iná láska / E-kniha

E-kniha

Moderná zbierka poviedok INÁ LÁSKA je napísaná pätnástimi prvotriednymi slovenskými autormi a autorkami. Digitálne prevedenie ušetrí miesto v knižnici a zároveň urobí radosť všetkýcm screen-friendly ľuďom.
11,90 
Kúpiť