Výber z náučnej literatúry

Vybrali sme pre vás knihy, v ktorých sú hlavnými hrdinami informácie. Náučná literatúra a príbehy plné faktov majú u nás vždy čestné miesto na poličke. Máte to tak aj vy? EZOPO výber titulov z náučnej literatúry má jednu vec spoločnú: tieto knihy podávajú čitateľovi informácie pútavou formou. Doplňte si informácie o politických režimoch prostredníctvom dokonalých fotografií, emotívnych rozhovorov a príbehov podľa skutočných udalostí. Dajte šancu literatúre, ktorá nás posúva v myslení ďalej.

Knihy Ateliér / Ľudskosť – Optimistická história človeka

Ľudskosť – Optimistická história človeka

Medzinárodný bestseller Rutgera Bregmana Ľudskosť: Optimistická história človeka ponúka nový pohľad na uplynulých 200 000 rokov ľudských dejín a snaží sa dokázať, že sme od prírody prívetiví, že sme zameraní viac na spoluprácu ako na konkurenciu a že sme náchylní si navzájom skôr dôverovať než neveriť.
17,90 
Zobraziť viac
Knihy Ateliér / Pokojní v nepokoji

Pokojní v nepokoji

Timotej Križka niekoľko rokov navštevoval ženy aj mužov, väzňov svedomia, ktorí na sklonku svojho života hovorili o rokoch strávených vo väzení počas komunizmu.
30,00 
Zobraziť viac
Knihy Ateliér / Kronika jedné hladovky

Kronika jedné hladovky

Za slobodu ostatných držal hladovku 145 dní, vo väzení si tajne písal denník. Filmový režisér Oleg Sencov je jedným z odporcov okupácie Krymu, proti ktorým Rusko tvrdo zakročilo.
16,49 
Zobraziť viac
Knihy Ateliér / Příběhy hrdinů 20. století

Příběhy hrdinů 20. století

Knižní sbírka fascinujících případů obětí totalitní zvůle v Československu přináší pestrou mozaiku mapující všechno, co obyvatelé této země ve 20. století prožili.
18,49 
Zobraziť viac