Priestor pre mamu

Priestor pre mamu chutí ako zakázané ovocie. No nemal by. Pozývame ťa v ňom na diskusiu a veríme, že záver tejto knihy napíšeš najlepšie ty sama.

Priestor pre mamu / Mama set (kniha + printy)

Mama set (kniha + printy)

Najkrajší balíček pre mamu. Darujte netradičnú kniha o materstve a k nej deväť krásnych grafík od slovenských umelkýň s dreveným stojanom. Balíček je previazaný stuhou, pripravený na darovanie :)
40,00 
Zobraziť viac
Priestor pre mamu / Kniha

Kniha

Priestor pre mamu chutí ako zakázané ovocie. No nemal by. Pozývame ťa v ňom na diskusiu a veríme, že záver tejto knihy napíšeš najlepšie ty samaTáto kniha nediktuje. Sprevádza, inšpiruje a záver necháva na teba.
25,00 
Zobraziť viac

Táto kniha nediktuje. Sprevádza, inšpiruje a záver necháva na teba.

Priestor pre mamu nie je typická materská kniha. Nedočítate sa v nej, čo nejesť v tehotenstve, kedy zaviesť lepok ani ako vybrať dieťaťu prvé topánky. Nájdete v nej témy, ktoré vám pomôžu nasadiť kyslíkovú masku najskôr sebe, aby ste všetky ostatné materské témy zvládali ľahšie.

O AUTORKÁCH

Ahoj, sme Adel a Daška, autorky podcastu o materstve s názvom Mama Gang. A ak sa nám to s Tvojou pomocou podarí, onedlho budeme aj autorkami nie tak bežnej knihy o materstve. Chceli sme vytvoriť niečo hmatateľné. Niečo, čo by evokovalo potrebu odpojiť sa od dieťaťa a kolobehu povinností a spojiť sa sama so sebou. Zastaviť, vyložiť nohy, uvariť kávu a vypiť ju teplú. Potešiť oko aj ducha a spomenúť si, kým som.

Má to byť prirodzené pokračovanie toho, čo vzniklo okolo nášho podcastu Mama Gang. Vedeli sme, že nechceme vydať iba knihu rozhovorov. Chceli sme vytvoriť niečo, čo by sme si my samé rady kúpili a ponorili sa do toho. Vedeli sme tiež, že texty nestačia.

O KNIHE

Unikátnosť knihy spočíva v tom, že sa venuje potrebám mám, nie detí. Každá jedna kapitola je o vás, milé spolumamy. Nabáda vás k tomu, aby ste si našli čas samé pre seba.

Máme rady dobré otázky, preto ich nájdete v každej jednej kapitole. Sú veľmi dôležitou súčasťou knihy, dávajú vám priestor spomaliť a zamyslieť sa. Veríme, že dobrá otázka je lepšia ako akákoľvek nevyžiadaná rada. Je vlastne ako taká baterka. Posvieti vám na miesto, ktoré potrebujete spracovať alebo sa z neho dostať, no odkráčať si to budete musieť samé.

Kdekoľvek knihu otvoríte, viete si tam nájsť niečo pre seba. Nie je to zápisník na jeden rok. Je to zhodnotenie filozofie materstva, ktorá je poskladaná z našich úvah, ale aj názorov odborníkov a odborníčiek, ktorých sme mali tú česť hostiť v našom podcaste Mama Gang. Nevnucuje len jeden zaručene správny postup, ako zvládnuť materstvo. Práve naopak, ponúka viaceré pohľady na rodičovstvo, vzájomný rešpekt a toleranciu.

Kniha je rozdelená na tri hlavné kapitoly. Nová mama sa zaoberá tým, čo sa deje okolo vás, keď sa stanete čerstvými mamami. Od pôrodu, cez dojčenie až po spánok. Druhá kapitola, Dosť dobrá mama, je uvedomením si toho, že túžba po dokonalosti je cestou, ktorá nás často vezme na opačnú stranu. Záverečná kapitola má názov Spokojná mama a je venovaná tomu, aby ste opäť našli samé seba a vedeli sa posunúť ďalej.

Kniha nie je ukončená. Záver nechávame na vás. Dáva vám priestor vytvoriť si knihu presne takú, akú ju chcete a potrebujete mať vy.

CHCELI SME, ABY TO BOL PRIESTOR PRÍJEMNÝ A PEKNÝ

Práve preto sme oslovili deväť talentovaných grafičiek, ilustrátoriek a umelkýň zo Slovenska, aby nám doplnili knihu o ilustrácie na tému materstva. Postupne tak zhmotnili tému každá podľa seba. Ilustrácie sú také nádherné, že sme sa rozhodli sprístupniť vám ich aj v podobe printov, ktoré si vďaka drevenému podstavcu môžete vystaviť na stôl a vymieňať ako sa vám zachce.

 

O grafické spracovanie knihy sa postarala grafická dizajnérka a autorka diela Ne/udržateľní, Žužu Gálová. Ľahko stráviteľnou a vizuálne zaujímavou formou sme chceli dosiahnuť to, že po otvorení si uvedomíte, že nie ste len mamami. Spomeniete si na to, čím všetkým ste boli pred materstvom, čím všetkým ste práve teraz, ale aj čím všetkým ešte len budete.

 

Tlmené pastelové farby, ktoré vás budú sprevádzať každou jednou stranou sú protikladom farebného a krikľavého detského sveta, ktorý stretávate každý jeden deň. A tak sme to aj chceli. Toto je predsa priestor pre vás.

Pamätáme si, ako sme vyberali papier, ktorý sa bude hodiť do nášho Priestoru pre mamu. Dôležité pre nás bolo, aby nabádal k písaniu a ku kresleniu. Pretože práve vtedy budete počuť svoje vlastné myšlienky vo všetkom tom zhone, ktorý sa okolo vás deje. Veríme, že sa knihu podarí vydať a vy si vyložíte nohy s knihou v ruke a budete do nej písať, kresliť, čmárať až do poslednej strany.

Vďaka písaniu tejto knihy sme aj my vytvorili priestor pre seba. Pre realizáciu našich snov, ambícií, plánov, ktoré sme ani nevedeli, že máme. Priestor pre mamu nie je len váš. Je aj náš. Je náš spoločný. A za to vám úprimne, milé spolumamy, ďakujeme.

Adel a Daška

Autori Adel a Daška

Adel a Daška
Sme dve mamy, kamarátky a teraz už aj kolegyne. Každá trochu iná, no vlastne veľmi podobné. Obe sme akčné, zvedavé a spojenie “nedá sa” v našej slovnej zásobe chýba. Rovnako tak sa nenecháme obalamutiť frázami a hľadáme otázky na všetky naše odpovede (nielen) ohľadom materstva. Ahojte, sme Adel a Daška, autorky podcastu o materstve s názvom Mama Gang.