Kocúr odnaproti

Ako poraziť nenávisť? Rozprávkami. Podporte vydanie detského príbehu o úprimnom priateľstve, prijatí odlišnosti a tolerancii pre deti od troch rokov. Každou zakúpenou knihou zároveň pomáhate aj Kežmarskému útulku. Ďakujeme.

Získaná suma

704 

z cieľovej sumy 6 500 

34 podporovateľov * ešte 15 dní

Podporiť projekt
(predpredaj)
Kocúr odnaproti / Dobrý pocit

Dobrý pocit

Knihu síce nepotrebujete, ale chcete pomôcť autorke vydať jej knihu? Ďakujeme! Veríme, že vám bude odmenou dobrý pocit - aj vďaka vám sa bude môcť kniha dostať medzi slovenské deti. :)
Kocúr odnaproti / 2x Kniha

2x Kniha

Podeľte sa o radosť z čítania a pomôžte zároveň zvieratkám v Kežmarskom útulku. Jednu knihu si nechajte, druhú darujte a my vo vašom mene darujeme 2€ útulku. Ďakujeme. :)
24,00 
Zobraziť viac
Kocúr odnaproti / 1x Kniha

1x Kniha

Kúpou knihy Kocúr odnaproti podporíte autorku vo vydaní knihy a zároveň pomôžete zvieratkám v Kežmarskom útulku. Ďakujeme. 💙
13,90 
Zobraziť viac
Kocúr odnaproti / 1x kniha + 1x zahraničný e-book

1x kniha + 1x zahraničný e-book

Na učenie sa cudzích jazykov nie je nikdy priskoro. Objednajte si ku knihe Kocúr odnaproti aj e-verziu knihy v angličtine, v nemčine alebo vo francúzštine. Zároveň z každej jednej predanej knihy poputuje 1€ Kežmarskému útulku.
22,90 
Zobraziť viac
Kocúr odnaproti / 1x kniha + 3 knihy pre školku

1x kniha + 3 knihy pre školku

Nechajte si jednu knihu pre seba a ďalšie tri pošleme vo vašom mene do vami vybranej materskej školy. Zároveň z každej predanej knihy poputuje 1€ Kežmarskému útulku.
49,90 
Zobraziť viac

Knihy spájajú. Dôkazom toho je aj fakt, že sme v tomto predpredaji dokázali spojiť dve dôležité veci: podporiť autorku vo vydávaní kníh, ktoré učia deti priateľstvu a tolerancii a zároveň pomôcť zvieratkám v Kežmarskom útulku. Kúpou knihy Kocúr odnaproti v predpredaji pomáhate rovno dvakrát. A za to vám zo srdca ďakujeme.

EZOPO – EVA RAYMOND – KEŽMARSKÝ ÚTULOK

Kežmarský útulok budeme vedieť podporiť iba pri úspešnom vyzbieraní cieľovej sumy v kampani, ktorá odráža náklady na výrobu, predaj a distribúciu kníh v predpredaji. Ďakujeme.

 

Boli ste už v Paríži?

Kocúr Bielko a psík Čoko tam žijú. Stretli sa úplnou náhodou, no odvtedy sa od seba nevedia odtrhnúť. Príbeh ich hlbokého priateľstva ožíva v detskej knihe plnej nádherných ilustrácií z Paríža. Z knihy sa už tešia deti v Rakúsku, Nemecku, vo Francúzsku a v Anglicku. S vašou pomocou vydáme slovenský preklad knihy Kocúr odnaproti už túto jeseň.

Pomôžte mi vydať slovenský preklad mojej francúzskej knihy Kocúr odnaproti (Le chat d’en face)

Volám sa Eva Raymond. Už 18-ty rok žijem v zahraničí a svoj rozprávkový debut som napísala takisto za hranicami Slovenska – v Paríži. Príbehy pre deti píšem už viac ako šesť rokov, no vždy ostali v mojom šuplíku. Až na príbeh Kocúr odnaproti. Veľmi som sa potešila, keď sa o moju knihu začali zaujímať aj rodičia za hranicami Francúzska. A tak sa môj príbeh takmer okamžite dočkal nemeckého a anglického prekladu. Teraz by som rada priniesla detskú knihu Kocúr odnaproti aj slovenským deťom. Verím, že sa mi to s vašou pomocou podarí.

Ilustrácie pochádzajú zo šikovných rúk Francúzky Laury Griffi, tiež mamy a ilustrátorky z vášne.

Podnet k vytvoreniu knihy?

Písal sa rok 2015, v tom čase som žila v Paríži. V tomto roku otriasli ľudskými hodnotami viaceré teroristické útoky. Teroristi si vzali za cieľ nič netušiacich ľudí vychutnávajúcich si bežný deň v parížskych uliciach, kaviarňach, reštauráciách a na koncertoch. Prítomnosť hrozby sa vám v takýchto situáciách dostane pod kožu. Začnete si klásť otázky: Čo môžem spraviť preto, aby sa takéto situácie neopakovali? Je svet bezpečným miestom pre výchovu môjho dieťaťa? Prečo sa ľudia, ktorí sa v živote predtým nevideli, nenávidia?

Tak ako mnoho ľudí, aj ja som začala premýšľať nad tým, ako môžem zmeniť svet k lepšiemu. Som matka a priala by som si, aby moje dieťa vyrastalo v prostredí, kde vládne tolerancia. Vyštudovala som literatúru. Ku knihám mám blízko a tak som na popud udalostí z roku 2015, napísala knihu. Nazvala som ju Kocúr odnaproti.

V príbehu pracujem s témou odlišnosti a tolerancie. Verím, že o diskriminácii a rasizme by sme sa mali rozprávať s deťmi už odmalička. No a čo je lepší spôsob, ako zabaliť tieto dôležité témy do milej rozprávky s krásnymi ilustráciami? Každodenné maličkosti ukrývam do úprimného priateľstva dvoch zvieracích kamarátov, kocúra Bielka a psíka Čoka. Na prvý pohľad sú odlišní, dokonca by sa mali neznášať, no v mojom príbehu je opak pravdou.

V druhom pokračovaní knihy, keď sa na scéne objaví psík Karamel, sa možno idylka rozplynie – ale nepredbiehajme, najskôr by som rada vydala prvý diel tohto milého príbehu. 🙂

Čo je cieľom vydania knihy?

Možno to bude znieť ako klišé, ale mojím hlavným cieľom je šíriť porozumenie medzi deťmi, ale aj dospelými a prispieť tak aspoň troškou k boju proti diskriminácii a rasizmu. Viem, že celosvetový mier je utópia, sami sme toho aktuálne svedkami. Ale verím, že správnou výchovou v ranom veku dokážeme neskôr predísť situáciám, ktoré s toleranciou nemajú nič spoločné. Detský svet je nevinný a úprimný. Zoberme si z neho príklad aj my dospelí.

Ako bude kniha vyzerať?

Počet strán: 40

Obálka: tvrdá

Väzba: šitá

Formát: 150mm x 220mm

Použitý papier: BO papier s vyššou gramážou (170g), na ktorom vyniknú farebné ilustrácie

Zahraničné varianty, ktoré si môžete dokúpiť počas predpredaja v anglickom, nemeckom a francúzskom jazyku, sú vo forme digitálnej knihy.

Na čo použijeme vyzbierané peniaze?

S vašou pomocou mi vyzbierané peniaze pomôžu pokryť náklady súvisiace s finalizáciou knihy (korektúra a štylizácia), s jej grafickým spracovaním, s tlačou v náklade minimálne 1000ks, pokrytím výdavkov na kampaň a doručenie knihy.

Na knihe okrem mňa a EZOPO vydavateľstva pracovali aj ďalší ľudia, vďaka ktorým sa kniha dostane v plnej kvalite aj k slovenským čitateľom:

Preklad: Petra Krajčiová

Korektúra: Hana Kucharovičová

Ilustrátorka: Laura Griffi

Grafický návrh a úprava knihy: Paulína Ebringerová

Video produkcia: Marcela Sáreníková

Projekt manažment, kampaň a copywriting: Mia Ilavská

Kedy budete držať knihu vo svojich rukách?

Verím, že sa mi s Vašou pomocou podarí vyzbierať potrebnú sumu na pokrytie nákladov na tlač. Ak sa tak stane, knihu mi EZOPO vydavateľstvo vydá v polovici novembra a následne ju doručí k vám domov kuriérom. Na doručenie majú 30 dní po ukončení predpredajovej kampane. Pri podporení projektu dostanete všetky potrebné informácie aj e-mailom od EZOPO vydavateľstva.

Ukončenie kampane: 20.10.2022

Vytlačenie knihy: november 2022

Doručenie knihy: november 2022

 

Moja vďaka vám patrí aj v prípade, že sa nám cieľovú sumu vyzbierať nepodarí. Knihu v tom prípade síce nevydám, no verím, že si nájdete spôsob a čas rozprávať sa s vašimi deťmi o týchto dôležitých témach. Peniaze vám EZOPO vráti na bankový účet po ukončení kampane.

Merci, ďakujem 🫶

Eva

Autorka Eva Raymond

Eva Raymond
Eva je autorkou detskej knihy Kocúr odnaproti, ktorú si svojpomocne vydala už v nemeckom, francúzskom a v anglickom preklade. Verí, že každý môže prispieť k šíreniu tolerancie medzi ľuďmi - ona to robí prostredníctvom príbehov pre tých najmenších.