Tino Hrnčiar

Spoluzakladateľ už ikonickej značky Life is Porno, či projektov Forbidden Spot a Forbidden Taste. Cestovateľ, sushi-lover, tvorca podcastu INSPEAT.

Ahoj!
Som Tino. Pôvodne som zo Slovenska, konkrétne z Liptova, z Nízkych Tatier, ale už viac než 10 rokov žijem v Prahe v Prahe s mojou ženou Ivon a synom Matiasom.

Toto sú moje 3 TOP veci, ktoré milujem:

Milujem cestovanie a s Ivon sme prešli už vyše 50 krajín sveta. Naša srdcovka je juhovýchodná Ázia, hlavne Laos. Ale tých srdcoviek je viac. Mesiac sme cestovali napríklad po Peru alebo po Juhoafrickej Republike. To mi v tejto covidovej dobe pripadá trochu ako sci-fi.

Milujem audioknihy aj podcasty. Už roky sú väčšina kníh, ktoré „prečítam“, audioknihy. V aute idem takmer výlučne audioknihy a podcasty. Je to najlepšia možnosť, lebo mimo toho sa k počúvaniu dostanem len výnimočne. Pri dlhších cestách si to samozrejme striedam s hudbou. Idem hlavne Spotify a z rádií občas naladím Rádio Spin a potom Český rozhlas Plus.

Milujem knihy. Ako médium knihy ešte dlho nič neprekoná. Mám tu vystavené len nejaké. Také, po ktorých občas siahnem. Srdcoviek mám strašne veľa. Z nášho street culture sveta určite napríklad Bobby Hundreds a jeho kniha This is not a T-shirt. Tú by si mal (teda okrem FORBIDDEN) prečítať každý, kto rozmýšľa nad vlastným brandom.

Čo sa beletrie týka, tak teraz si idem Snowcrash. Je to kniha z 1993, kde bolo prvýkrát spomenuté slovo „metaverse“, takže virtuálna a argumentovaná realita, čo bude v nejbližších rokoch oveľa bežnejšie, než si momentálne väčšina ľudí myslí. Inak, tipy (nielen) na knihy, ale aj podcasty či články, dávam v mojom nepravidelnom Weekend Tips newslettri, ak by to niekoho zaujímalo.

Ako som hovoril, momentálne som posadnutý hlavne NFTs, teda digitálnym artom. Ale snažím sa obklopovať umením. Na stole mám hodiny od Daniela Arshama a samozrejme sochu nášho Rumpla. Obrazy mám od rôznych writerov, street art umelcov, či ilustrátorov.

Ale predovšetkým milujem hlavne svoju rodinu. Ale to snáď netreba vôbec pripomínať 🙂

Viac o mojej crowdfundingovej kampani nájdete TU.